Linki |   Schematy   |   Alexa analiza   |   Master SEO   |   Yandex

son-method


h2-podstawy

  Optymalizacja stron (SEO) jest procesem, który ma na celu "umieścić" stronę wysoko w organicznych (naturalnych) wyszukiwaniach dla danej frazy lub słowa kluczowego. Pełna optymalizacja wszystkich stron (on page) wraz z działaniami zewnętrznymi (off page) powodują naturalny wysoki wynik w wyszukiwarkach internetowych. 

   Optymalizacja stron polega na odpowiednim wybraniu słów kluczowych każdej strony, dopasowaniu tytułu, (Title), opisu (Description) keywords into content, rozmieszczeniu słów kluczowych w treści, dobraniu nagłówków. Proces optymalizacji może być podzielony na: wybór słów kluczowych, optymalizację kodu – ważne jest, jak strona jest widziana przez ludzi, ale jednakowo istotne jest to, jak strona jest widzialna przez wyszukiwarki.

Struktura nagłówków (h1, h2), meta tagów (tytuł, opis), atrybutów alt, title – wszystkie te elementy strony muszą być zoptymalizowane. Nie mniej ważna jest prędkość ładowania się strony.Niekonsekwencja w planowaniu i w samym stosowaniu optymalizacji może źle wpłynąć, na zawansowane metody pozycjonowania.

Zaczynaj od łatwiejszych metod i wdrażaj je stopniowo ku bardziej zawansowanym. Wtedy strona będzie "budowała" swoją silną pozycję w sieci. Pamiętaj skomplikowane algorytmy i narzędzia zawansowane SEO, mogą nie dać efektu gdy strona nie zostanie zbudowana logicznie dla przeglądarek.  


internet-to-proste

Aby poprawnie pozycjonować portale trzeba, nauczyć się myśleć jak przeglądarki, uwzględnić składnie i języki scryptów, a przedewszystkim znać zasady działania komputerowych systemów - przynajmniej w stopniu podstawowym.Inaczej działa strona oparta o jeden język składni, a całkiem odmiennie może działać portal funkcjonujący z wieloma wtyczkami i różnymi skryptami. Czasem dla osiągnięcia założonego celu optymalizacji lepiej jest wybrać prostą składnie z nielicznymi skoplikowanymi skryptami. Które można zamieniać lub wyłączyć, czym prostsze i niezawodne metody tym łatwiej będzie strone rozbudować pod konkretne wyszukiwanie i przeglądarki. Inne są wymagania optymalizacji dla Androida, a inne będą wymagania metadanych dla np. Windowsa XP z IE 5 lub IE 6. Pamiętaj jak najmniej komplikacji i kompilacji w samym kodzie źródłowym strony.
Stosuj personilizacje stron..www-spinker-infogrdually-search      Głównym celem optymalizacji kodu jest optymalizacja poprzez zachowanie standardów internetowych, tak aby strona została włączona do indeksu wyszukiwarek, a przez to później znaleziona przez użytkowników internetu.

    Optymalizację treści – zawartość strony ma być jasna dla użytkownika: oddzielone części, które powinny być wydzielone, uwidocznienie elementów ważnych dla strony, odpowiednie zaaranżowanie zawartości strony jak menu, nagłówki. Ważny jest odpowiedni dobór słów kluczowych dla danej strony oraz wplecenie ich odpowiednio do treści, dobranie struktury samego portalu i wewnętrznych linków, których liczba jest znaczącym elementem optymalizacji.

    Wewnętrzne linki są bardzo ważne, powinny mieć odpowiednią składnie oraz oczywiście odpowiedni tytuł. Często widzimy np. strony, które "prowadzą linki" reklamowe zupełnie nie związane z tematem. Również te zewnętrzne linki świadczą o "kulturze sieciowej" webmasterów. W ostatnim czasie stosowanie tzw. reklamy behawioralnej, stało się chaosem i splątaniem "spamu" reklamowego, którego nikt nie lubi, a użytkowników sieci on drażni.